Gavēnis bez reliģijas

Jau kuro gadu lauku meitene izmanto attīrīšanās enerģiju un laiku, kad reliģijas piekritēji gavē, lai atbrīvotos no sliktiem ieradumiem, attīrītos, spēcinātos un justos labāk. Vairāk smaidītu un pateiktu paldies!

Parasti tā bija atteikšanās no kafijas un pāreja uz plant based ēdiena. Pirmo gadu, tas bija kā piedzīvojums, kas nemitīgi radīja jautājumu – ko drīkst ēst? Otrais gads – To drīkst ēst, bet gribu kko garšīgāku.

Pēdējie 4 gadi – vegan? no problem 🙂

Bakalejas plaukts

Šogad tas būs savādāk, jo šogad lauku meitene pieskarsies pavisam neaizsaramām lietām: cukuram un glutēnam! Kāpēc neaizskaramām – tāpēc, ka lauku meitenei patīk cept, cept, cept… ēst, ēst, ēst :). Viss garšīgais slēpjas aiz cukura un glutēna, ja ne aiz cukura, tad aiz glutēna, ja ne aiz glutēna, tad aiz cukura… Nav runa par cukuru kā cukuru no cukurtrauka, bet gan dabīgie saldinātāji kā agave, medus, banāni utt. utt. Protams arī cukurniedru nerafinētais cukurs… ehh…

Šogad gavēnis būs ļoti interesants arī no tāda viedokļa, ka tas nebūs vegan, bet arī ne ēd visu, kas nav cukurs un glutēns. Pagaidām, gan nav ko pāragri runāt, vēl tik daudz dienu priekšā, bet lauku meitene cer, ka tas būs:

  1. interesanti
  2. pozitīvi
  3. baudāmi
  4. izaicinoši
  5. veselīgi (šo vārdu bail pieminēt, pēdējā laikā tik daudz strīdu interneta.. pārfrāzēsim… pēc lauku meitenes kritērijiem veselīgi)
  6. attīroši
  7. enerģiski
  8. un tomēr viegli!

Pēdējās 5 dienas ir pavadītas diezgan “bistro” ēšanas režīmā. Šodien ar sparu jāpārskata virtuves plauki, lai noliktu tā tālāk produktus, kurus nevarēs lietot.

Piedevām: lauku meitene ir arī mamma – 3 mazām mīļām pelītēm, kurām pilnīgi noteikti nepieciešams uzņemt visu nepieciešamo (olbaltumvielas, labie tauki un ogļhidrāti), bet varētu limitēt cukuru :), jo kopš ziemassvētkiem esam nedaudz padevušies cukuram (mājās ceptu saldumu vai eko šokolādes formā, kas nav tas pats sliktākais).

Screen Shot 2015-12-18 at 23.36.28

 

 

 

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s