3: Burti A,B,C,D

Viens iemācīts burts dienā!? Vai tas ir pārāk ātri? Iespējmas, bet to lauku meitene uzzinās Ziemassvētku rītā, kad beigsies burtu mācīšana un sāksies pārbaudes darbs ar iniciāļu atpazīšanu uz Ziemassvētku dāvanām.

A-D>

Šogad lauku meitenes mājās ir 4 gadnieks, kurš ir ieinteresēts, vismaz pagaidām tā izskatās, iemācīties burtus. Kāpēc tos neielikt Adventes kalendārā, nodomāja lauku meitene… Domāts – darīts! Adventes kalendārā iekļauti tikai lielie pamatburti, bez garumzīmēm, bez mīkstinājuma zīmēm, arī par šo lauku meitene nav pārliecināta vai pareiza pieeja. Bet let’s try!! Vienīgā diena, kad kalendārā ir kaut kas garšīgs ir – svētdiena!

Un tā jau 4 burti iemācīti. Kā izskatās lauku meitenes izveidotās burtu atpazīšanas / rakstīšanas darba lapas? Skaties zemāk! Varbūt arī Tavam bērnam noder šīs sagataves.

Pirmās burtu darba lapas atrodamas šeit:

Lai noder un lai mazajam veicas,

Screen Shot 2015-12-18 at 23.36.28

 

6 domas par “3: Burti A,B,C,D

 1. Ļoti cienījamā! Kas māca bērnam tik ačgārni rakstīt ar lielajiem burtiem?
  Jau burts A tiek izdarīts nu kaut kā neveikli, ar vienu lieku darbību, kas notiek ar pārējiem alfabēta burtiem.Bail pat iedomāties, ko māca šis internetos salasīto gružu apjoms ar mazajiem burtiem? Pat nešaubos, ka mērkaķi (@)māca uzrakstīt pulksteņa virzienā.
  Kaut gan man pie kājas, Pēdējo piecpadmit gados dzimušajiem glītrakstīšna nav aktuāla, viņi ir facebook un citās herņās, lasīt grāmatas nemāk un negrib.
  Mums to vajag? Ja vajag?
  Tad visu cieņu,

  Publicējis 1 person

  1. Priecājos, ka izlasījāt manu rakstu līdz galam. Satraukumam nav pamata. Vai varbūt ir? Cik zinu, tad kādreiz skolā bija atsevišķa stunda – glītrakstīšana. Lapas ar burta rakstīšanu izdomātas, lai noturēta bērna uzmanību uz vienu burtu. Velkot strīpiņas, tas atpazīst kā burts veidots un kā tas izstās. Spēj atrast starp citiem burtiem. Šobrīd mūsu mērķis ir atpazīt burtus uz Ziemassvētku vecīša atsūtītajām dāvanām, kas cerams būs arī jums šogad! Lai mierpilna Otrā Advente!

   Publicējis 1 person

 2. Atkal cītīgi pastrādājusi! 🙂 Mēs arī tāpat daramies ar adventes kalendāru! Kāds stāsts ar domu, uzdevumins un tad kāds kārums,,,vēl var burtus uzzīmēt vai uzprintēt lielus uz lapas, ar dubultlīniju un bērns ar plastalīnu (mīkstu) to burtu ar pirkstu “izkrāso” – sīkā motorika…un censties pareizā virzienā to daŗīt! Mums krustmāte Jolanta pagajušajā gadā uztaisīja lielu kalendāru-gandrīz durvju lielumā, ar dažādām satamborētām kabātām-tad nu var visu ko salikt iekšā…meitenes arī taisa dāvaniņas, raksta vēstules-lai citiem prieks arī! 🙂
  Lai jums izdodas! 🙂

  Patīk

   1. Paldies! Vēl ļoti labs blogs ir http://espats.lv/blogs/mazie-varaviksnes-burti -tos var izprintēt lielā variant;a, ko krašot un vilkt, bet ja saliek piemēram devinas lapas printēšanā uz vienas, tad sanāk kā reālie burtini-ko mācīties jau rakstīt! Vispār iesaka uzreiz, kā iepazīti vispār burti – lielie, tad rakstīt mācīties uzreiz latviešu rakstītos! Tur blogā arī karogu mācīšanās gudriniekiem un citas labas lietas 🙂 https://mammassmaids.net/ un te arī – piem.par adventes kalendāra versiju 🙂

    Patīk

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s